SERAP BAŞKAN

TRAFİK MAGANDALARINA DİKKAT!


SERAP BAŞKAN
6 Ağustos 2018 Pazartesi 08:40

Ağustos ayının başlamasıyla birlikte sıcaklar artınca, trafikteki magandalarda artmaya başladı.  Satırlarıma direkt trafik magandalarıyla başlamamdaki neden hafta sonu trafikte karşılaştığımız bir durum.

Hafta sonu Turgut Özal Bulvarı’ndan Ruh Sağlığı Hastanesi yönüne araçla giderken Gündoğdu Okulları Kavşağı’ndaki ışıklara varmadan ara yoldan kulağında cep telefonu ile konuşurken aniden sağına soluna bakmadan yola çıkacağını fark ettiğimiz magandayı uyarmak için ister istemez kornaya yoğun bir şekilde basmak durumunda kaldık. Buna rağmen bu arkadaş yola çıktı ve bizi zor durumda bıraktı.

Yanından geçerken kornayı çaldığımız için el kol hareketleri yaparak kenara çekmemizi istedi. Göbekte tam sağda aracımızı durdurduk arkadaş yanımıza geldi, hatalı olduğunu söylememize fırsat vermeden başladı, ‘’Aramızda 100 metre var niye öyle kornaya basıyorsun. Sağır mıyız? Bir daha sakın karşıma çıkma’’  diyerek tehditler savurmaya.  Yanımızda durduğu için arkadan gelen araçların akışını engellemeye başlayınca,  ‘’lanet olsun’’ diyerek yolumuza devam ettik. Eğer orada kalıp olayı uzatsaydık istenmeyen bir durumla karşılaşabilirdik.

Tabi bu arkadaşın plakasını alarak durumu ilgili yerlere aktardık.  

Aman trafikte aniden önünüze çıkanlara özellikle de telefonla konuşurken çıkanlara korna çalmayın. Arkadaşları çok rahatsız eder ve ardından istenmeyen durumlarla karşılaşır ve tehditler alırsınız?  

Siz siz olun trafikte bu şekilde araç kullananlara öncelik tanıyın, bizden söylemesi?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık