ÖMER ALPDOĞAN

Vatandaş bilinçli oy kullanacak


ÖMER ALPDOĞAN
27 Mart 2017 Pazartesi 09:52

16 Nisan'da yapılacak referanduma 20 gün kaldı.. Siyasi partiler vatandaşı kendi isteklerine göre oy kullanmalarını sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.. Devletin televizyonları ile özel televizyonlar neredeyse sadece EVET propagandası yapıyorlar..

"HAYIR" diyenlerin görüşünü, neden "Hayır" dedikleri konusunda en küçük bir yayın yapmıyorlar.. Sivas'taki gibi durumdan vazife çıkaranlar, Ülkü Ocakları eski başkanlarının hayır çalışmasında olduğu gibi daha önceden yapmaya karar verdikleri programları bile iptal ediyorlar.. İşte böyle bir ortamda, Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası bu hafta Adana'dan canlı yayınlanmıştı..

Uğur Dündar'ın konukları MHP Genel Başkan Adayı olduktan sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce idi.. Cuma günü, Adana halkı canlı yayının yapılacağı Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ne koştu.. İlgi büyük olunca, Yaşar Kemal Kültür Merkezi yetersiz kaldı.. Kalabalık dışarı taştı.. Gelenler içinde gençler de vardı, yaşlılar da..

Fotoğraftaki teyze gibi zorlukla yürüyerek de olsa Seyhan Belediyesi önüne gelip Meral Akşener ile Muharrem İnce'yi dinlediler.. Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ni dolduranlar da, dışarıdan izlemeye çalışanlarda son derece bilinçliydi.. Neden, hangi oyu kullanacaklarını ölçmüş biçmiş, akıl süzgecinden geçirip öyle kararlarını vermiş insanlardı.. Bu teyze gibi, yürümekte zorluk çekselerde Seyhan Belediyesi'ne geldikleri gibi sandığa da gideceklerini ve oylarını bilinçli olarak kullanacaklarını gösteriyorlardı.. 

Karalar'ın misafirperverliği

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nden canlı yayınlanan Halk Arenası'nın bir anlamda ev sahibiydi.. Ev sahibi olarak, programın sunucusu Uğur Dündar ve konuşmacılar CHP Yalova Milletvekili Muhharrem İnce ile TBMM eski Başkan Yardımcısı Meral Akşener'i Adana'ya gelişlerinden ayrılışlarına kadar en iyi şekilde ağırladı..

Adana'nın konukseverliğini gösterdi.. Karalar, otelde de, Seyhan Belediyesi'nde de konuklarını yalnız bırakmadı.. Belediye binasında da, canlı yayın öncesinde, konuklarını odasında ağırladı...

Canlı yayın sırasında da, Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ndeki yerini alarak, bir anlamda ev sahibi olmanın gereğini yerine getirdi.. CHP'li Zeydan Karalar ile MHP'li Meral Akşener'in diyaloglarında ise samimiyet ve içtenlik tanık olanların dikkatinden kaçmadı…

Meral Akşener eski partilileriyle buluştu

Halk Arenası için Adana'ya gelen Meral Akşener, burada eski partilileri ile hasret giderme, onlarla kucaklaşma imkanı da buldu.. Eski partilileri derken, MHP'lilerden bahsettiğim sanılmasın.. İlk partisi olan DYP (DH)'lileri kastediyorum..

Meral Akşener, Canlı yayın için geldiği Adana'da yayın öncesi kaldığı otelde, siyasete ilk atıldığı parti olan DYP (DP)'li eski yol arkadaşlarıve DP'nin eski kadın kolları üyelerini kabul ederek bir süre görüştü.. MHP'de genel başkan adayı olduğu dönemde de Demokrat Partililer ile sıcak görüşmelerini hiç kesmeyen Meral Akşener, otelda kabul ettiği eski partililerini sıcak bir şekilde karşıladı..

"Sıcak bir ortamda" geçen görüşmeden Demokrat Partililer hayli mutlu ayrıldı.. Eminim ki, Meral Akşener de eski olduğu kadar ileride yeniden yol arkadaşı olacak DP'liler ile telefondan sonra yüzyüze görüşmekten son derece mutlu olmuştur…

Unutmadan bu arada, Meral Akşener ile "sıcak" bir görüşme gerçekleştiren Demokrat Partililer, bazı çevrelerin Asena dediği Meral Akşener'e yeni bir isim de taktılar: ASENAT.. İlk bakışta MHP'nin "Asena"sı ile DP'nin "At"ının birleşimi gibi görülüyor.. "sıcak" görüşmeye katılan Demokrat Partililer göre ise, "Tanrı'ya adanan adak, kurban" anlamına geliyor….

DP, 'HAYIR' çalışmalarını hızlandırdı

Demokrat Parti, uzun bir kararsızlık döneminin ardından referandum için yönünü belirlemiş "HAYIR" demişti.. Şimdi de "HAYIR" çalışmalarını hızlandırdı..

İmkanların elverdiğince çalışma yapıyorlar.. Adana'dan bahsetmiyor tabii ki… Adana'da yöneticiler, parti binasında yaptıkları iki açıklamayı 'HAYIR' çalışması için yeterli görmüş olacaklar ki, son basın toplantısının ardından Adnaa'da herhangi bir HAYIR etkinliğinde Demokrat Parti yöneticilerini göremedik..

Bahsettiğim çalışmalar, Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerden.. Mesela, İstanbul İl Başkanlığı, parti binasına astığı dev afişle vatandaş'tan HAYIR istiyor.. Bazı yerlerde, 71 yıl önceki duruş ve kararlılıkla "Yine/Yeni Milli Şefliği Hayır" diyorlar.. Demokrat Parti'nin yürüttüğü çalışma, partilier ile teşkilat arasındaki buzları da erityor…

AK Parti Seyhan'dan yoğun mesai

AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatı 6. Bölge Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak referandum için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.. Sabah başlayan çalışmalar, gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor.. Evet Gazetesi dağıtımı, broşür dağıtımı yanısıra hergün ev toplantıları düzenlenerek, vatandaşlara neden 'EVET' oyu kullanılması gerektiğini anlatıyorlar.. 6. Bölge Başkanlığı'nın son ev toplantılarından birisi Mithatpaşa Mahallesinde gerçekleştirildi..

Mithatpaşa Mahallesi 58131 Nolu Sokaktaki bir evde yapılan toplantıda, 6. Bölge kapsamındaki mahallelerin başkan ve yardımcılarının yanısıra, 6. Bölge Başkanı Muhammed Mustafa İslam Akyüz ile AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş da hazır bulundu.. AK Parti yöneticiler, evini açarak, vatandaşla buluşmalarına vesile olan mahalle sakinine de teşekkür etmeyi ihmal etmediler...

 İlkay Akkaya Adana'ya geliyor

Protest müziğin güçlü ve güzel seslerinden İlkay Akkaya, Adana'da konser verecek.. Söjylediği türküler ile milyonların gönlünde taht kuran yörük kızı İlkay Akkaya, 9 Nisan Pazar günü saat 19.00'da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde türkülerini Adanalı hayranları için seslendirecek… Bu güzel konserin biletleri Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Enderpark, Kafe munzur ve Hayal Kahvesi'nde satışa çıktı…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık