ÖMER ALPDOĞAN

Vatandaş nerede?


ÖMER ALPDOĞAN
16 Mart 2017 Perşembe 07:01

Vatandaş nerede? CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Yüreğir'in köylerini gezerek köylü vatandaşlara referandumda hayır deme nedenlerini anlatmış..

Bunu da, basında yer alsın diye bol fotoğraflı olarak servis yaptırmış.. Son derece normal bir uygulama.. Ancak, fotoğraflarda benim bir şey dikkatimi çekti.. Bu sütunda gördüğünüz fotoğrafta, köy halkından çok CHP'li siyasiler var..

Fotoğrafta poz verenlerin en az 10'u siyasetçi.. İnsan bu fotoğrafı görünce düşünmeden edemiyor.. Tümer ve diğer CHP'liler, HAYIR propagandasını kendi kendilerine mi yapıyorlar? Eğer böyle ise, bunun için köylere gitmeye kadar ne gerek var.. CHP Yüreğir İlçe binasında da yapabilirlerdi bu işi.

. Eğer, CHP'li siyasetçilerden vatandaşlara poz verme sırası gelmiyorsa, o da tuhaf bir durum.. Tümer'in bu fotoğrafındaki duruma göre, CHP'ninh anayasa değişikliği için hayır kampanyası çok zayıf demektir.. Fotoğraflardan anladığım, Tümer'in çalışmaları referandum çalışmasından çok turistik gezi gibi görünüyor.. Anladığım kadarıyla, vatandaş HAYIR derse, kendi düşüncesinden verecek, CHP'li vekillerin katkısı olmayacak..

Cansiparane çalışanlar da var

Allahtan, referandumda HAYIR çalışması yapanların hepsi Milletvekili Tümer'in çalışmaları gibi değil.. Bazıları, fedakarca, cansiparane bir şekildi çalışıyorlar.. Bu tür fedakarca çalışanların başında ise Anadolu Kadın Gücü Platformu geliyor..

Anadolu Kadın Gücü Platformu üyeleri, tek başlarına mahalle mahale, sokak sokak, ev ev referandum çalışması yapıyorlar.. Vatandaşlara sadece "Hayır broşürü" vermekle yetinmiyorlar, sabırla dakikalarca neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyorlar.. HAYIR için gerçekten hayırlı çalışmalar yapıyorlar..

Bir tarafta, siyasilerin çoğunlukta olduğu, vatandaşların nadir göründüğü fotoğraflar.. Bir tarafta, sabahın 8'inden akşamın 8'ine süren özverili çalışmalar.. Hafta içi, hafta sonu demeden süren çalışmalar... İnsan, iyi ki Anadolu Kadın Gücü Platformu gibi özveriyle çalışan gruplar ve kişiler var demekten kendini alamıyor!…

Bayar Aydoğan sonunda mutlu oldu

Sanayici işadamı Bayar Aydoğan yıllarca kendi tesisinin de bulunduğu Metal Sanayi Sitesi'nin çağdaş görünüme kavuşması için çaba harcamıştı..

Metal Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak önceliği başkanlığı döneminde yolların asfaltlanmasına vermişti.. Yolların asfaltlanması için başvurduğu dönemin Seyhan Belediye Başkanı Prof.Dr. Azim Öztürk ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak arasında gidip gelmekten yorulmuştu.. İki başkan, topu sürekli birbirine atmışlardı.. Bayar Aydoğan, sitenin yol sorununu halledemeden başkanlık görevini devretmişti..

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatıyla, artık kangrene dönüşmüş olan Metal Sanayi Sitesi'nin yol sorunu nihayet çözüldü.. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Metal Sanayi Sitesi'nin yollarını baştan sona asfaltladı..

Bal dök yala, denecek hale geldi.. Sözlü'nün bu hizmeti, yıllarca Metal Sanayi Sitesi'nin yollarının yapılması için mücadele etmiş olan Bayar Aydoğan, sonunda başkanlığı döneminde olmasa da sitenin yollarının yapıldığını gördü.. Bayar Aydoğan'dan daha mutlu kim olabilirki bugünden sonra…

AK Parti Sarıçam'dan EVET çalışması

AK Parti Sarıçam İlçe Teşkilatı referandum çalışmalarına hız verdi.. Parti örgütü, İlçe Başkanı Hasan Karaoğlu yönetiminde, "Ya Allah, Bismillah" dedi ve referandum çalışmalarına başladı.. Aynı hızla çalışmaları sürdürüyorlar.. Zaman zaman, bu çalışmalara Adana Milletvekili Fatmagül Demet Sarı da destek veriyor…

Parti Teşkilatının çalışmaları, parti tabanında büyük takdir kazanıyor.. İlçede, siyasete ilgi duyan kesimlerde Hasan Karaoğlu'na olan sempati artıyor..

Işıklar içinde uyu Yastık Abi

Adana Demirspor'umuzun ilk holigonlarından Yastık Abimiz hayata ve Adana Demirspor'a veda etti.. Tüm Demirsporluların "Yastık Abi"siydi.. Mavi Lacivert tribünlerin rengiydi.. Sevgiyi ağabeyimiz Yastık Abimizi, Faik Arıkan'ımızı kaybetmenin üzüntüsü içimizi kor gibi yakıyor.. Işıklar içinde yat Yastık Abi.. Ahiretin de bu dünyan gibi mavi lacivert olsun…

Tesadüfün böylesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilginç bir kader birliği var.. Erdoğan ile Bahçeli'nin yolları 2002'den beri kesişiyor.. O zamanlar hükümet ortağı olan Devlet Bahçeli 2002 yılında erken seçimi kararı alınca, henüz AK Parti'yi yeni kurmuş olan Erdoğan'ın siyasi geleceğinin de önünü açmış oldu..

Erdoğan'ın AK Parti'si, Bahçeli'nin kararıyla gelen erken seçimlerde tek başına iktidara gelmişti.. O günden bu yana da tek başına Türkiye'yi yönetiyor.. Halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı oldu.. Erdoğan ile Bahçeli'nin yolu bu kez anayasa değişikliği referandumunda kesişti.. Erken seçim istemiyle Erdoğan'dan iktidarının önünü açan Bahçeli, bu kez cumhurbaşkanlığı sistemi işteğiyle Türkiye'nin referanduma gitmesine neden oldu.. Eğer, sandıktan "Evet" çıkarsa, Bahçeli bu kez Erdoğan'ı başkanlığa taşımış olacak.. Ne ilginç tesadüf değil mi?

AK Parti'nin tek başına 15 yıldır süren iktidarının yolunu açan Bahçeli.. Yani, Erdoğan'ı başbakanlığa taşımıştı.. Şimdi, başkanlığa taşıyabilirse, Erdoğan ile Bahçeli ilginç bir kader kesişmesi yaşamış olacaklar…. Bahçeli seçim istedi, Erdoğan iktidara geldi.. Bahçeli referandum istedi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkan olur mu olur!…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık