Özcan Aladağ

VATANDAŞIN MEMNUNİYETİ ÖNCELİKLERİ OLMALI


Özcan Aladağ
15 Mayıs 2019 Çarşamba 08:44

Yola çıkar iken önünüze çıkacak engellerin olacağını düşüneceksiniz ve onun ortadan kalkması adına da ne gerekiyor ise gücünüz nispetinde yapacaksınız.

Yerel seçimler öncesinde halkın şikâyetlerini dinleyerek not alan başkanlar bugün o aldıkları notu hayata geçirmek istiyorlar.

Umarım bu konuda da başarılı olurlar.

Vatandaş su fiyatlarının yüksek gelmesinden şikâyet ediyordu. Siyasetçi not aldı. Seçim bitti ve su fiyatlarını aşağıya çekmek için düğmeye bastı. Su fiyatlarının kademeli olarak yüzde 30 oranında aşağıya çekilmesi gündeme geldi. İlk olarak yüzde 10 oranında su fiyatları Mayıs ayında yani bu ay içinde aşağıya çekilecek.

Sevindirici bir olay… Demek ki vatandaşın şikâyeti dinlenerek çözüm bulunabiliyormuş.

İkinci bir olay daha var aslında. Yine vatandaş su sayaçlarının değiştirilmesi konusunda şikâyetlerini dile getirip ‘elektronik sayaç’ konusundan muzdaripti. Maliyet hesapları çok yüksek olan ve adeta halkın sayaç değiştirmesi için zorlandığı bir ortamda gelen bu talep yine siyasetçiler tarafından değerlendirmeye alındı.

Mayıs ayının ASKİ Genel Kurulu’nda mekanik su sayaçlarının dağılabileceğine ait karar alınıp hayata geçirilecek.

Ne güzel olay…

Her iki konuda halkın isteklerini dinleyerek yerine getirenlere teşekkür etmek gerekiyor.

Yurttaş oyunu verdiği yöneticisine kendisinin sorununu çözerek adil bir uygulama ile kendisine hizmet verilmesini istiyor. Başkaca da bir talebi yok halkın.

Uygulayıcılar neden bu konuda halkı dinlemezler?

Onların şikâyetlerine neden çözüm yolu bulmak istemezler?

Tek nedeni vardır. Birilerinin âli menfaatleri için…

Su sayaçlarının akıllı sayaç denilen elektronik sayaçlar ile değiştirilme zorbalığı da birilerinin âli menfaatleri için alınan karar gibi yıllarca hayata geçirilip durdu…

Şimdi yurttaş Sayın Zeydan Karalar’dan iki önemli konuda daha müjde bekliyor. Daha doğrusu bu iki konuya acilen el atarak çözüm yolu bulmasını istiyor. Buradan dile getireceğimiz iki konuyu da seçmen Zeydan Karalar’a seçim döneminde şikâyet etti, dile getirdi. Çözüm yolu bulmasını istedi.

Zeydan Karalar Beyde bu iki konuya çözüm yolu bulacağını söylemişti.

Neydi bu iki önemli konu?

Yayalara ait kaldırımların esnaf ve araçları ile işgal edilmesiydi birincisi. Çıkın bakın Adana’nın tüm kaldırımları esnaf tarafından işgal altında.

İkincisi ise Adana Toplu Taşıma yönteminin verdiği rahatsızlık. Dolmuşların ve özel halk otobüslerinin kural tanımaz yolcu taşıma yöntemleri ve onların sebebiyet verdikleri olumsuzluklar.

Bugüne kadar siyasi oy kaygısı nedeniyle bir türlü belediye başkanları olayın üzerine gidemedi.

Valilik ise siyasetin bu göz yumması karşısında sessiz kaldı.

Toplu taşıma araçlarının ortaya koyduğu olumsuzlukları da Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Dairesi Başkanlığı en iyi şekilde bilen birimdir. Lakin bugüne kadar körler ve sağırları oynamıştır bu daireler. Yüksek makamdan gelen talimatlar doğrultusunda.

Şimdi Sayın Zeydan Karalar’ın Adanalı insanlara vereceği iki tane müjdesi daha olmalı.

En azından ben bu müjdeleri bekliyorum.

Hem de sabırla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık