Şehmus Baysal

VEFA’NIN İSMİ SÖZLÜ


Şehmus Baysal
12 Nisan 2017 Çarşamba 05:56

Adana Demirspor kulübü Başkanı Sedat Sözlü, son yıllardaki VEFASIZLIĞA inat öyle bir eylem gerçekleştirdi ki!.. Bu gerçekleştirdiği eylem öyle bir ortamın oluşmasına neden oldu ki!...

Buna herkes şaşırdı. Doğrusunu söylemek gerekirse bende ŞAŞIRDIM. Bu şaşkınlığımı zaman zaman da gizlemedim… Olay tabi ki yakın zamanda gerçekleşiyor. Adanaspor tribün lideri Refik Gül’ün biricik eşi bizimde çok sevdiğimiz BELKIS GÜL’ün uzun süredir hasta olduğunu biliyoruz. Refik eşi için yaptığını inanın bizler yapamayız. Ülke içi ülke dışı her tarafa koşturdu, ama HAK daha fazla sevince yanına aldı.

Vefat haberi bir anda sosyal medya ve basın organlarının tamamında yer aldı. Birçok il takımının taraftarları cenaze törenine iştirak ettiler tebrik ediyoruz, demek ki iyi dostluklar kurmuş Gül ve ekibi. Buraya kadar her şey normaldi. Bir de baktık ki cenaze haberinin hemen akabinde Adana Demirspor kulübü Başkanı Sedat Sözlü ve yönetimi önce taziye evine, bir gün sonra cenaze törenine ardından mevlide katıldı, Adeta oraya karargah kurdular. Bunlar görmek istediğimiz fakat göremediğimiz kareler idi.

Bizlerde kendi imkânlarımızca bu güzellikleri sayfalarımıza taşımaya çalıştık. Bir gün bile Adanaspor tribün lideri Refik Gül’ü acı gününde yalnız bırakmayan Sedat Sözlü’yü önce tebrik ediyorum. Farkında mıdır? Bilmiyorum ama öyle bir meşale yaktı ki anlatmak gerek… Başkan Sözlü ’nün bu dev adımları birbirlerine DÜŞMAN olan taraftarları bir anda YUMUŞATTI.

Birbirlerine saygı ve hürmet göstermeye başladılar. Adanaspor taraftarlarının Demirspor’a olan KİM VE DÜŞMANLIĞI bir anda yok oldu yerini bir anda DOSTLUK ve KARDEŞLİĞE bıraktı. Bunun akabinde Adana Demirspor’dan YASTIK DAYI’ nın vefatı sanki ADANASPOR cephesine fırsat vermişçesine turuncu beyaz ve mavi lacivertli bayraklar ile son yolculuğuna uğurlandı YASTIK DAYI. Şimdi vefa sırası Adanaspor taraftarlarında idi. Nitekim bunu da gerçekleştirdiler.

Yıllarca özlemini duyduğumuz, Adanaspor taraftarları ile Adana Demirspor taraftarlarının bir araya gelerek istişare etmelerini artık bu günlerde görüyoruz ELHAMDÜLİLLAH. Yüce kitabımız derki “SİZİN HAYIR BİLDİĞİNİZDE ŞER, ŞER BİLDİĞİNİZDE HAYIR OLABİLİR” bunu Allah biliyor. Bakın bir Vefat nelere vesile oldu. Ben derim ki gelin bu dostluğu devam ettirelim. Hatta birbirimizin maçlarına da gidelim. Eskiye sünger çekip yepyeni sayfalar açalım şu fani dünyada…

Ölmeden her kesimin sevdiği BELKIS GÜL ölümü ile birçok küskünleri bir araya getirdi. Mekanı CENNET olsun inşaaALLAH. Vefatın ardından gösterdiği VEFA ile her kesimin gönlünü fetheden Adana Demirspor kulübü Başkanı Sedat Sözlü ’ye ise gerçekten teşekkür ederiz. Belki takım şampiyon olmadı ama büyük işler yaptığı bir gerçek. Unutulan VEFA duygusunu gündeme getirdi. Samimiyeti ile iki takımın taraftarlarını bir araya getirerek büyük beğeni topladı.

Kendini eleştirenler olabilir fakat biz olayın sportif başarılarının dışına çıkmak istiyoruz. Göreve geldiğinden bu yana bilgim kadarı ile geçmişe dönük borç ödeyen tek başkan oldu. Bunun yanında insancıl ve VEFA duygusuyla yolunu çizmesi Adana üzerindeki kara bulutların dağılmasını sağlıyor.

FAİR PLAY’ ın adı SEDAT SÖZLÜ oldu. Tebrikler Sedat Sözlü, Bu yaptıkların Yüzyıllar boyu unutulmayacağa benzer… Selam Ve DUA ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık