EYÜP ARIN NÖBETE

Durmuş Ali Başkan

Durmuş Ali Başkan

Adanaspor 12 yıl aradan sonra çıktığı Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiriyor. Turuncu-beyazlılar binbir güçlükle çıktığı ligde puan cetvelinin en alt sırasına adeta demir attı.  Kendisi gibi küme düşmeye aday olan takımlarla puan farkı kapanmayacak durumda değil ama bunun içinde kimsenşn kılı kıpırdamıyor gibi.

Ligin 3’ünci haftasında büyük umutlarla getirilen Teknik Direktör Krunoslav Jurcic tam 9 haftadır takımın başında. Bu periyotta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve tam 6 mağlubiyet aldı takım. Yani oldukça kötü bir performans.  Bu performansının düzeleceği de yok.  Futbolcular adeta yenilgiyi daha sahaya çıkarken kabullenmiş gibiler. Üzerlerinde sanki ölü toprağı var.

Son Beşiktaş maçında oynanan futbol tam  bir rezalet. Bakmayın siz maçın 2-1 bittiğine Beşiktaş biraz becerikli olsa maç 5-6 olurdu.  Takımda kimin ne yaptığı ve ne oynadığı belli değil.  Magaye penaltıdan gol atmış, biraz morallenmiş, 2 dakika sonra bakıyorsun kenara alınmış, olmaz böyle bir değişiklik. Magaye de yedek kulübesine gelirken zaten tepkisini de kendisine uzatılan su şişesini  yere atarak gösterdi. Yani futbolcularda bu hoca ile bir yere varılamayacağına inanmışlar.

Yol yakınken bir kan değişikliği gerekiyor, hem de acil tarafından. Teknik direktörlük için de arayışa girmeye de gerek yok, hemen alt yapının başındaki Eyüp Arın nöbete çağrılmalı. En azından Arın, hoca futbolcuları ve ligi biliyor. İnanın takıma Jurcic’ten daha iyi futbol oynatır ve puanları toplar.

Tabi buna karar verecek olan Adanaspor A.Ş. Başkanı Bayram Akgül, sanırım kendiside bizim gibi düşünüyordur.  Evet başkanım ligde her şey bitmeden  kanayan yaraya neşteri  biran önce vurun ve Eyüp Arın’ı nöbete çağırın!

 22 Kasım 2016 Salı 12:11

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/eyup-arin-nobete-1051.html