TURİZMCİLERDE EMITT HEYECANI

Şehmus Baysal

Şehmus Baysal

Bu yıl 21’inci kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 26 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT, turizm sektörünün geleceğine ışık tutacak ve güncel konuların tartışılacağı panellere ev sahipliği yapacak.

EMITT’e; 80 ülkeden 5.000 kurum ve kuruluşun katılması, 60.000 kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor. Anlayacağınız turizmin kalbi 26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul’da atacak.

Adana ve Mersinli turizmcilerde şimdiden bu heyecanı yakalamış durumdalar. Sektör temsilcilerine Çukurova Kalkınma Ajansı  (ÇKA)  öncülük ediyor.

ÇKA,  EMITT Fuarı öncesi  Adana ve Mersin’deki turizm sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Her iki kent ÇKA’nın fuarda kuracağı alanda birlikte tanıtılacaklar. Bu nedenle sürekli toplantılar yapılarak tanıtım stratejisi belirliyorlar. Toplantılarda Adana ve Mersin’i en iyi şekilde temsil etmek ve turizm profesyonellerinin fuardan en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak için yapılması planlanan etkinlikler değerlendiriliyor.

ÇKA’nın öncülüğünde Adana ve Mersin’de gerçekleştirilen toplantılara,İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Mersin Üniversitesi, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TURSAB), Çukurova Turistik Otelciler Birliği(ÇUKTOB), Mersin Turizm İşletmecileri Birliği(MERTİD) ve diğer sektör temsilcileri katılıyor.

Bu toplantılar 26 Ocak tarihine kadar devam edecek gibi. Umarım ÇKA başta olmak üzere Adana ve Mersinli turizmciler alınlarının akıyla çıkarlar.  Başarıyla da çıkmaları lazım. Çünkü her iki kentimizde turizm pastasından yeteri ölçüde pay alamıyorlar. Bu pastadan pay alabilmeleri için Çukurova’nın tanıtımını en iyi şekilde yapmalılar.  Sektör temsilcileri, Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT’ın önemini bildikleri içinde harıl harıl çalışıyorlar. Çalışmalarının karşılığını almaları dileğiyle kendilerine başarılar dileyelin.

Toplantıda Adana ve Mersin’i en iyi şekilde temsil etmek ve turizm profesyonellerinin fuardan en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak için yapılması planlanan etkinlikler değerlendirildi.

 

 

 10 Ocak 2017 Salı 01:03

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/turizmcilerde-emitt-heyecani-1066.html