NE OLACAK BU DEMİRSPOR’UN HALİ!

Şehmus Baysal

Şehmus Baysal

TFF 1. Lig de ikinci yarı hafta sonu  yapılacak karşılaşmalarla başlıyor. Aşağı yukarı tüm takımlar kadrolarını takviye edip lige hazır şekilde girecekler. Tabi tek takım hariç o da lige şampiyonluk umuduyla başlayan Adana Demirspor.

Antalya’da kamp çalışmalarını sürdüren ve bugün kente gelecek olan takımda maddi kriz iyice baş göstermeye başladı. Transfer alacaklarının ilk taksidini ve maç başı ücretlerini alamayan futbolcular, bu durumu protesto etmek amacıyla antrenmana çıkmadılar.  Yöneticilerin ikna çalışmalarının ardından futbolcular, dünkü antrenmana çıkmayı kabul ettiler.

Yani anlayacağınız hafta sonu Mersin İdmanyurdu ile yapılacak olan Çukurova derbisine futbolcular tam olarak kendilerini veremeden hazırlanıyorlar. İkna edilmeleri de çok iyi oldu. Çünkü Mersin İdmanyurdu maçı Adana Demirspor taraftarı açısından çok önemli. Taraftar bu maçın mutlaka galibiyetle kapatılmasını istiyor.

Gelelim yöneticilere, futbolculara verdikleri söze getirememenin sıkıntısı içerisindeler.  Maddi krizi çözümlemek için de harıl harıl para arıyorlar. TTF’ye 2 ,2 milyon lira, futbolculara 1 milyon lira borç var. Yeni transferler için de en az 1 milyon lira gerekli. Yani  acil olarak 4 milyon lira bulmaları lazım. Allah yardımcıları olsun.

TFF’ye olan borcu 31 Ocak tarihine kadar yatıramazlarsa ara transfer hayal olacak,  alacakları ödeyemezlerse futbolcuların bundan sonraki tutumu ne olacak o bilinmiyor. Anlayacağınız Adana Demirspor’da işler bir hayli karışık. Umarım bu krizden Başkan Sedat Sözlü ve arkadaşları başarıyla çıkarlar.

 13 Ocak 2017 Cuma 11:09

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/ne-olacak-bu-demirsporun-hali-1072.html