ŞİMŞEKTE SORUNLAR ÖTELENDİ!

Şehmus Baysal

Şehmus Baysal

Devre arasını  sorunlarla geçiren ve Antalya kampında antrenman boykotu yapan Adana Demirspor’da tüm sıkıntılar yarınki Mersin İdmanyurdu maçı sonrasına ötelenmiş durumda. Nasıl ötelenmesin ki bu maç camia için çok önemli.

Her iki takım arasında yapılan tüm maçlar tabiri caizse gazozuna da olsa iddialı geçer. Sahada futbolcular, tribünde taraftarlar kıyasıya birbirleriyle mücadele ederler. İşte Çukurova derbisi olarak adlandırılan  yarin ki karşılaşmanın da bu açıdan önemi çok büyük.

TFF’ye olan borçtan dolayı her ne kadar kadro takviye  edilmemiş olsa da Mersin İdmanyurdu karşısında kim forma giyerse giysin ölümüne oynayacaktır. Çünkü bu maç apayrı atmosferi olan bir karşılaşma.

Pazar maç sonuna kadar kulüpteki tüm sıkıntılar şu an unutulmuş. Hemen herkes bu maça kilitlendi. Teknik kadro bu maçın önemini futbolculara anlatırken, yöneticilerde futbolcuları bir an yalnız bırakmayarak moral vermeye çalışıyorlar. 

Futbolcularında sorunları unutarak bu maçı almak 90 dakika boyunca sahada  ter dökeceklerine inancım sonsuz.  Mersin İdmanyurdu karşısında galip gelmek zorundalar da. Tamam top yuvarlak ama mavi-lacivertliler kendi saha ve seyircisi önünde bu maçın mutlak favorisidir. Tüm camia galibiyete inanmış durumda, sadece maç saati bekleniyor.

Karşılaşma sonrası da tekrar sorunlar masaya gelecek.  İşte bu noktada ne olacak tam bir belirsizlik hakim. Borçtan dolayı transfer tahtası açılamadığı için prensipte anlaşılan futbolculara imza attırılamıyor. Futbolcu alacaklarının ödenmesi var. Yani yeni haftada yöneticileri zor günler bekliyor. İşallah bu zor günlerin altından başarıyla kalkar ve borçları öderler.

 

 14 Ocak 2017 Cumartesi 11:32

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/simsekte-sorunlar-otelendi-1075.html