RUHLARI ŞAD OLSUN

Özcan Aladağ

Özcan Aladağ

Çanakkale Savaşları kadar bu savaşların dünya askeri tarihine armağan ettiği gerçek bir komutanı hatırlamadan geçmek olmaz. Bu genç ve kararlı Osmanlı subayı ileride kurulacak olan çağdaş ve yeniden yapılanmış bağımsız bir cumhuriyetin de kurucusu oldu.

Azim, kararlılık, cesaret, halkına ve kendine olan yüksek güveni ile tarihin akışını büyük ölçüde değiştirdiği gibi bilgi birikimi ve gelecek vizyonu ile imparatorluktan milli bir devlete uzanan bir sürecin de en büyük mimarı oldu. Bunlardan da önemlisi; bir asker olmasına rağmen savaştığı an dışında düşmanına bile hak ettiği saygı ve insaniyeti gösterecek kadar yüksek bir karakterde olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdi.

Düşmanlıklar üzerinden güç devşirmenin yaygın hale gelmeye başladığı günümüzde hayatı boyunca hep barışı istemiş bir asker ve devlet adamının değerini artık çok daha iyi anlıyoruz...

Kutsal vatan toprağının her karışında atalarımızın kanının olduğunu bilerek Türklük gurur ve şuuru ile sonsuza kadar Cumhuriyet’i yaşatmak adına kendimizi görevli sayıyor ve bu vatan toprağı için her zaman canımızı vermeye hazır olduğumuzu tüm Dünyanın bilmesini istiyoruz. Bu vatan toprağı kolay kazanılmadı. Kolay da teslim edilmez. Bu vatan toprağını bölmeye yönelik tüm girişimlere karşı ulusça tek vücut olup, gerekirse kan dökmeye, can vermeye hazırız.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Allah'ın rahmeti üstüne olsun...

Ruhun şad olsun...20 Mart 2017 Pazartesi 09:37

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/ruhlari-sad-olsun-1208.html