Gül ve Davutoğlu neden yoklar?

Edibe Gülnar

Edibe Gülnar

Hiç bu soruyu kendi kendinize sordunuz mu? Ak Partili olanlar için bu soru önemli elbette. Yoksa ‘HAYIR’ cephesi için önemli olmayan bir soru bu soru…

Çünkü onların işine gelir… 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Anayasa Referandumu için tüm Ak Partililer seferber oldu ama bir tek Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu ortalıkta yoklar. Garip değil mi? Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olmasını sağlayan Tayyip Erdoğan… Ona destek verip ‘kardeşim’ diye aday yapan Tayyip Erdoğan…

Yine Ahmet Davutoğlu’nu başbakan yapan Tayyip Erdoğan… Hatırlayın isterseniz, Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi iktidarı döneminde ilk Başbakanlığı da ilk Cumhurbaşkanlığını da önce Abdullah Gül'e yaptırmıştı. Ahmet Davutoğlu’na altın tepsinin içinde başbakanlığı sunmuştu. Gelinen noktada her iki isimde yoklar bugün! İlginç değil mi? Dün bu üçlü iyi ide de bugün neden kötü? ‘Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun bu kadar arka planda kalmasına neden olan başka bir hesapları mı var’ diye insan soramadan edemiyor işte. Oysa gün birlik olma zamanıydı.

Maalesef, milleti yanılttılar. Fakat kimse şaşırmadı. Devlet, millet, vatan ve Bayrak hatta âlemi İslam için çalışmak bir onlar ve millet içinde çok önemliydi. Gül ve Davutoğlu, ‘Evet’ mitinglerine neden katılmıyorlar? Geldikleri makam ve mevkilere bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ulaşmışlardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasa en fazla olacakları muhtarlıktan fazla öteye geçemezler. Yani kendilerinin zannettiği gibi değildir.

Kendilerinin bu milletin gözünde hiçbir harbi kıymeti olmadığı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gölgesinde günü kurtarma siyasetinden başka hiçbir şey yapmadıkları aşikârdır. Bundan sonra artık Türkiye o eski millette o eskisi gibi değil. Devlet fil gibi yavaş yürür zamanı geldiğinde kalan hesapları da görür. İnsanların aralarının açık olması ‘dava’ adına her şeyi bir kenara iterek kin gütme, hasetlik yapma noktasına gelindiği zaman bu kibirlilik insanın kendisine zarar verir. Bugün Gül ve Davutoğlu eğer evet için çalışmaz iseler yarın bunun faturasını kendileri öderler.

Bir adet tespitte bulunmak istedik. Hepsi bu…27 Mart 2017 Pazartesi 09:46

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/gul-ve-davutoglu-neden-yoklar-1225.html