ERDOĞAN’IN ADANA MİTİNGİ

Edibe Gülnar

Edibe Gülnar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma günü Adana’ya gelerek bir dizi açılışlara katıldı. Ve ardından da bir miting düzenledi.

Uğur Mumcu Meydanı’nda Adana halkı Erdoğan’ı yalnız bırakmadı. Miting alanında kimler yoktu ki. Sivil toplum örgütlerine mensup yöneticiler, evet oyu kullanmak isteyenler, ailecek miting alanını dolduran Adanalılar oradaydı.

Miting için Kozan’dan yola çıkan ve İmamoğlu yakınlarında kaza yaparak can veren 4 insanımız için duaların okunduğu mitingi dolduran Adanalılar, Erdoğan’ın sözleriyle coştu. Ona inanan, güvenen Adanalılar da ‘evet’ oyu vermek için söz verdiler. Sayın Erdoğan’ın konuşmasının büyük bir bölümü CHP Lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerineydi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini, halkı kandırdığını ve Anayasa Taslağı’nı okumadığını söyledi.

18 madde için 180 tane yalan söylüyor olarak nitelendirdiği Kılıçdaroğlu’nun mumunun 16 Nisan tarihine kadar yanacağını ve 16 Nisan akşamı sandıkların açıldığında mumunu söneceğini belirtti. Aslında mitingin temelinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayır oylarını artırmak adına söylediği yalanlar üzerine kurulmuştu ve bu arada ülkedeki huzur, istikrar ve güvenin devam etmesi adına nelerin yapılmasının da bir şekilde ön bilgileri paylaşıldı Adanalılar ile.

Adana’da evet ile hayır oylarının ne oranda çıkacağı herkesin merak ettiği bir konu. Herkes gibi Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bu oranı merak ediyor olmalı ki miting konuşmasında ‘Gözüm ve kulağım Adana’daki sonuçlarda olacak.

Sizi dikkatle takip ediyorum’ dedi. Yani evet oylarının oranını Erdoğan’da çok merak ediyor. Evet, oylarının Adana’da ne oranda olacağını merak etmenin asıl nedeni, Adana’da 4 siyasi partinin de belli bir kitlesinin olmasıdır. Yani Adana, bir nevi Türkiye profili olarak karşımızda duruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana mitingi aslında evet için çalışan teşkilatların üzerine biraz daha yük ekledi. Yani Cumhurbaşkanının gözünün Adana’da olmasının mesajını vermesi, teşkilatlara ‘biraz daha iyi çalışın’ mesajı olarak algılanabilir. Bir haftadan az zaman kala referanduma bu mesajı teşkilatların iyi alarak çalışması gerekiyor.

Miting sonrasında Sayın Erdoğan’ın Adanalılar’ın karşılamasından ve ilgisinden memnun olduğunu sosyal paylaşımlarında dile getirmesi de ayrıca övünç kaynağı. Miting alanını dolduranlar ve bir şekilde mitinge katılamayarak evet oyu kullanacak olanlar da sandıkta Erdoğan’ın bu övünç kaynağına nail olmak adına çalışacaklar. Çalışmak zorundalar. Pazar günü Adanalı sandığa gidecek.

Referandumun bu vesile ile ülkemizin kaderine, geleceğine, Dünya üzerindeki saygınlığına, ekonominin büyümesine, kalkınmanın sürmesine önemli katkıları olacak. Bu mesajı alan Adanalılar da reislerini yalnız bırakmayacaklar. Herkese mutlu haftalar diliyorum.10 Nisan 2017 Pazartesi 08:46

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/erdoganin-adana-mitingi-1259.html