Baykal'dan miting gibi toplantı

ÖMER ALPDOĞAN

ÖMER ALPDOĞAN

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yurdun değişik illerinde yaptığı gibi önceki gün Adana'da referandum çalışması yaptı..

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın spor salonları ile ilgili talepe yanıt vermemesi nedeniyle Çukurova'da semt pazarında yapılan toplantıya sadece CHP'liler değil, başka partilere mensup, başka partilere gönül vermiş insanlar da katıldı.. Katılım çok olunca, tolantı orta çaplı bir mitinge dönüştü..

CHP'nin gönüllülerinden Fikriye Öztürk demir'in sosyal medya esabında sıcağı sıcağına paylaştığı fotoğraflar, Adana halkının Deniz Baykal'a gösterdiği büyük ilgili bütün netliğiyle ortaya koyuyordu.. Hatip, Deniz Baykal gibi güçlü bir isim olunca, insanlar uzun saatler sıkmadan sıkılmadan dinlediler..

*

Gültekin Uysal bugün Adana'da

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, referanduma sayılı günler kala 'HAYIR' kampanyasını hızlandırdı.. İl il gezerek, vatandaşlara neden 'HAYIR' denmesi gerektiğini anlatıyor… Salı günü Konya'da partilileriyle buluşmuştu.. Bugün de Adana'da halka 'HAYIR'ı anlatacak…

Gültekin Uysal, sabah saat 08.00'de Adana'ya gelecek.. Partisinin yöneticileriyle bazı etkinlikler gerçekleştirdikten sonra saat 15.00'de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda vatandaşlarla buluşacak..

Genel Başkan Gültekin Uysal iki saat boyunca, referandumda neden 'HAYIR' denmesi gerektiğini anlatacak.. Adana'daki toplantının ardından da 'HAYIR'ı anlatmak için Antalya'ya gidecek..

*

DP'liler kaza geçirdi

Genel Başkanları Gültekin Uysal'ın konya'daki toplantısına giden Demokrat Partililerden İl Başkan Yardımcısı Canan Özalp ile il yönetim kurulu üyeleri Nalan Okuducu ve Berrin Eygi, dönüştü büyük bir kaza geçirdiler.. Ölümden döndüler..

Toplantı sonrası Nalan Okuducu, Canan Özalp ve Berrin Eygi birlikte Adana'ya döndüler.. Nalan Okuducu'nun kullandığı araç, akşam 21.30 sularında lastiğinin patlaması sonucu Tarsus'a 45, Adana'ya 60 kilometre kala uçuruma yuvarlandı..

Takla atan araç, uçurumun dibine düşmekten ağaçlara takılarak kurtuldu.. Nalan Okuducu, Canan Özalp ve Berrin Eygi olay yerine gelen jandarma tarafından hastaneye kaldırıldılar..

Yapılan kontrollerde, aracı kullanan Nalan Okuducu'nun belinden darbe aldığı, arka koltukta oturan Berrin Eygi'nin yüzünden darbe aldığı ve elmacık kemiğinin kırıldığı, Canan Özalp'ın diğer iki arkadaşına dgöre daha hafif darbelerle kazayı anlattığı anlaşıldı.. Nalan Okuducu bir süre belinde sargıyla dolaşmak zorunda kalacak.. Berrin Eygi'yi ameliyat bekliyor… Bir süre hastanede müşahade altında tutulan kazazedeler, sonunda Adana'ya ulaştılar.. Buradan üç hanımefendiye de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum…

*

Cevheri ve Doğan Konya'da

Dekortat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın Konya'da yaptığı toplantıya Adana'dan katılanlar sadece Nalan Okuducu, Canan Özalp ve Berrin Eygi değildi.. Genel İdare kurulu üyesi İ. Cevher Cevheri ve Adana İl Başkanı Cafer Doğan da Konya'ya gittiler.. Hem genel başkanlarını karşıladılar, hem de toplantıya katılarak Gültekin Uysal'a HAYIR' kampanyasında destek verdiler…13 Nisan 2017 Perşembe 10:10

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/baykaldan-miting-gibi-toplanti-1266.html