ASKIDA EKMEK HİKÂYESİ!

Edibe Gülnar

Edibe Gülnar

MHP’nin kurmayları askıda ekmek uygulamasını başlatıp sosyal medya ve basında günlerce askıda ekmeğin gerekçelerini ve zeminini anlatmaya çalıştılar.

İnsanlara nasıl faydalı olunduğunu, dayanışmayı, yoksulluğun nasıl giderilebileceğine ait bazı önemli ipuçlarını verdiler.

MHP’li belediyeler seferber oldu. Liderlerinin ardından gittiler.

Lakin gelinen noktada her şey durdu biranda…

Ne askı kaldı, ne de askıda ekmek…

Askıda ekmek konusunda hariçten gazel okuyanlarda unuttular bu uygulamayı. Önceki gün bu konuyu kendi aramızda konuşur iken askıda ekmek uygulamasının yapıldığı merkezlerden birisini ziyaret ettim. Buradaki görevli arkadaşlara uygulamanın akıbetini sordum.

Aldığım yanıt ‘uygulama göstermelikti!’ cinsinden bir yanıt oldu!

Üzüldüm doğrusu…

Askıda ekmeği alan insanların bir adet hüsrana uğradıklarına şahitlik ettim ne yazık ki…

Maalesef herkes seçim derdine, yeniden aday olup olmamaya, aday olmayacaklar da Mart ayına kadar nasıl işi götürürümün hesabına girmişler.

Sizin anlayacağınız önce can demeye başlamışlar. Özellikle ilçelerde bu askıda ekmek uygulamasının tamamen rafa kaldırıldığına tanıklık ediyoruz. Merkezde de hoş gören varsa, bilen varsa desin ki bu uygulama ilk ortaya konulduğu günden itibaren hızla artarak büyük bir hızla devam ediyor. Bizde gidip görelim…

Siyasetçilerin bu ve buna benzer toplumdaki uygulamalarını görünce de seçmenlerin siyasetçiye olan güvenlerinin azalması gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Ve bu güvensizlik ise seçimlere, seçimler sonrasına yansıyor.

Özellikle MHP’li belediyelerin askıda ekmek konusundaki umursamazlıklarını gördüğüm için bu konuya işaret edeyim istedim.

Benimkisi bir durum tespiti idi…

Sanırım sizlerde benim gibi konuyu değerlendirip yaşıyorsunuz.12 Ekim 2018 Cuma 07:57

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/askida-ekmek-hikyesi-2864.html