BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ KÜÇÜK ESNAFTAN YAPIN

SERAP BAŞKAN

SERAP BAŞKAN

Hakikaten küçük esnaf zor günler geçiyor. Yaklaşık bir yıldır ekonomide yaşanan daralma en çok küçük esnafı vurdu.  Ayakta duramayan bir çok esnaf kepenk indirerek mesleki faaliyetlerine son verdi.  

Faaliyetlerine devam eden esnafta adeta borç sarmalı içerisinde ayakta durma çabası içerisinde.  Ayakta kalabilmek içinde borcu borçla kapatıyorlar. Sonlarının ne olacağını kendileri bile bilmiyor.

Malum bu hafta bayram haftası. Hafta sonu Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Herkesi bir  bayram telaşı almış durumda. Vatandaş ‘’nasıl kurban keseceğim’’ diye düşünürken küçük esnafta müşteri kapma derdinde.

Vatandaşa, ‘’bayram alışverişinizi küçük esnaftan yapın’’ çağrısında bulunuyorlar. Bunun anlamı ‘’AVM’lerdeki mağazalar yerine bizden alışveriş yapın’’  

Haksızda değiller küçük esnaf,  vatandaşa en kötü günlerinde bile ‘’limitin dolu’’ diyerek sırt çevirmedi. Borç defterleri dolmasına karşın ürün vermeye devam ettiler. 

Şimdi de sıra vatandaşta yani bizlerde. Zor durumda olan küçük esnafa destek için alışverişimizi onlardan yapalım ve birazda olsa nefes almalarını sağlayalım.

Bayramınızı şimdiden kutlar, iyi  haftalar dilerim.

 5 Ağustos 2019 Pazartesi 07:59

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/bayram-alisverisinizi-kucuk-esnaftan-yapin-3815.html