Zafer Aktaş diye birisi!

İBRAHİM İSPAHA

İBRAHİM İSPAHA

İstanbul’da yaşayan emniyette üst rütbelerde görevler yapmış şu an emekli olarak yaşamını idame ettiren bir dostla zaman zaman birbirimizi arayarak gerek Türkiye’deki gelişmeler ve gerekse Adana ile ilgili  konuşuruz sohbet ederiz.

Geçtiğimiz günlerde yine bir sohbette "Adananız şanslı. Zafer Aktaş isimli bir İl Emniyet Müdürünüz var çok değerli ve kişilik sahibi çalışkan Milliyetçi-Vatansever birisidir” dedi.

Bende cevaben "Bende eksiklik bir gün ziyaret etmedim ama izliyorum. Adana’da başta terör olmak üzere topumun reddettiği tüm unsurlarla adeta savaş halinde" dedim.

Sevindi ve cevaben "Zafer müdür özellikli insandır. Zafer müdür görev adamıdır. Kendisi geceli gündüzlü çalışmayı sever. Toplumun huzuru için kanunlar çerçevesinde gözünü budaktan esirgemez" diyerek "Zafer müdüre tüm Adanalılar sahip çıksın. İnanıyorum ki yaptığı çalışmalar Adana’da iz bırakacak"

Sevgili dostun söylediklerine aynen katılıyorum. Adanalıların can ve mal güvenliği için Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın koordinesinde 7-24 ayakta sokakta ve Adananın her yerindeler. Oturduğum her yerde bulunduğum her ortamda Adanalılar emniyetimizin cansiperane çalışmalarından övgüyle bahsediyorlar.

Neler mi oluyor?

Türkiye Cumhuriyeti’nin ezeli ve ebedi düşmanı FETO ve PKK ile amansız bir mücadele veriliyor Adana’da.

FETO ve PKK ya aman verilmiyor. Adana’da üzerine üzerine gidiliyor.

Bilumum terör örgütlerinin Adana’da yaşama şansları hiç yok diyebilirim.

27.12.2018 tarihli İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Adana İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen Zafer Aktaş’la birlikte Adana’da gözle görülen gelişmeler oldu. Başta asayiş olmak üzere her türlü olaylarda azalma görülüyor neden? Güvenlik güçlerimiz kanunsuzluğun ve kanun tanımayanların üzerine üzerine gidiyor.

Çağımızın belası uyuşturucu başta olmak üzere hırsızlık, gasp, dolandırıcılık, fuhuş, cinayet, yaralama vs gibi kanunsuzluklar eski günlere nazaran Adana’da bıçak gibi kesilmiştir.

Zafer Aktaş’la birlikte adeta unuttuğumuz Adana genelindeki güvenlik uygulamaları tekrar başlamıştır sık sık yapılmaktadır bu uygulamalar caydırıcılık açısından çok güzel çalışmalar Adanalı kendini güvende hissediyor ve teşekkür ediyor.

Netice olarak;

Adana teröristlerin ve terörün at oynattığı yer olmayacak.

Adana kanunsuzların şehri olmayacak.

Adana uyuşturucu tacirlerinin cirit attığı bir yer olmayacak.

Adana hırsızların, uğursuzların, kanunsuzların, arsızların şehri olmayacak.

Bu güveni veren Adana Emniyet Müdürlüğümüzün Adanalıların rahatı ve huzuru için  yaptığı başarılı hizmetlerdir

Yazımın başlığında belirttiğim gibi Adanalılar rahat olsun inansın güvensin. Adana’da Zafer Aktaş diye birisi var…

Ne mutlu Adanalılara…

Tüm okuyucularımıza mutlu bir hafta diliyorum.

 24 Şubat 2020 Pazartesi 11:58

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/zafer-aktas-diye-birisi-4415.html