İBRAHİM İSPAHA

Yurtta Sulh Konseyi kimlerden oluşmuştu?


İBRAHİM İSPAHA
20 Ocak 2020 Pazartesi 08:57

FETO terör örgütünün siyasi ayakları kesinlikle ortaya çıkarılmalıdır.Bunda kesinlikle  hiç bir tereddüt yok.

Siyasi ayaklar ortaya çıkarılmasa FETO terör örgütü ile mücadelede  bu bir gerçek mücadelede hiç bir şekilde tam sonuç alınamayacaktır.Bunun yoluda yöntemide bellidir.Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli açıklamalar yaptı.

Bu açıklamalar bence hem siyasi partilere hemde yargı ve hukuk adamlarına bir yol göstermektir bir harita çizmektir. (YURTTA SULH KONSEYİ İŞİN KİLİT NOKTASIDIR VE HER NE HİKMETSE BU KONUDA HİÇ BİR ADIM ATILMAMIŞTIR)

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli bu noktaya özelliklere üzerine basa basa dikkat çekiyor ve "Askeri kanadı belli bir oranda tutuklandı sıkıyönetim komutanları tutuklandı Silivri ve Sincan’da duruyor.BUNLAR BAŞARILI OLSAYDI ÜLKEYİ YÖNETECEK SİVİL KADRO KİMDİ? KİMLERDİ? Bu sorunun cevabını arayın..İster yerde ister gökte ister ABD de ara ister Almanya’da arayın 15 Temmuz gecesi bir gurup TRT’yi ele geçirmiş orada görevli spiker bayanı zorla kamera karşısına oturtmuş. Yurtta Sulh Konseyi’nin bildirisini okutuyorlar.Buda gösteriyorki 15 TEMMUZUN ARKASINDA BİR YURTTA SULH KONSEYİ VAR”

Konsey kavramını ele aldığınızda bu bir tek kişi anlamına gelmez.BUNLARIN İÇERİSİNDE DARBEYİ YAPAN ASKERLER OLDUĞU GİBİ DARBECİLERLE HAREKET EDEN SİVİLLER BÜROKRATLAR OLABİLİR.Darbe başarılı hale gelirsede ülkeyi yönetecek bir yönetim kadrosunun bulunması lazım” diyor Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli.

Sonrasındada 1960 ve 1980 darbelerinden örnekler vererek kurulan hükümetlerde kimlerin yer aldıklarını isim isim sayarak darbelerin geçmişteki sivil kanatlarını bir kez daha hatırlatıyor.

MHP Lideri Bahçeli bundan sonra ne yapılması gerektiğinide şöyle ifade ediyor: “Bu milletvekili işi değil yargıya başvuracaksınız. Savcılar harekete geçecek soruştura soruştura İstanbul’daki bir tane caniyi nasıl buluyorsa bunlarıda öyle bulacaklar.Kalkıp siyasilere işi atıp "sende şu kadar var bende bu kadar var" diyerek yargıyı sulandırmanın gereği yok.Bugünkü hükümetin yapacağı tek şey bundan böyle "terörle mücadelenin her iki boyutunda tam yetkilisiniz ve sonuna kadar gidiniz Gittiğiniz yerde millet iradesi olarak milli iradeyi temsilen o yargıçların arkasında duracak: Size tam yetki veriyorum elden gelen tüm çabayı gösteriniz.Siyasi irade olarak da arkanızda duruyoruz demeli.Hükümetse hükümet partiyse parti Meclisse Meclis."

Netice olarak;

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gösterdiği yol haritasına ve uyarılarına sonuna kadar katılıyorum.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık