Şehmus Baysal

ZENBİLCİ NUSAYBİN’DE


Şehmus Baysal
1 Nisan 2017 Cumartesi 08:41

Adana’nın Sofulu Beldesi’de belediye başkanlığı yaptı. Yüreğir’den ayrılan ve yeni kurulan Sarıçam İlçesi’nin ilk belediye başkanlığı görevinde bulundu.

İkinci kez aday olduğunda seçimleri kazanamadı ve Ankara’ya istikametini çevirdi. Şimdileri bakanlıkta görev yapıyor ve bu görevi icabında açılışlara, bilgilendirme toplantılarına katılıyor. Ahmet Zenbilci’yi son olarak Mardin Nusaybin’de gördük. İmamlıktan gelme özelliği ile iyi hatip olan Ahmet Zenbilci’nin kürsüden Nusaybin halkına seslenip ‘evet’ için insanları coşturduğuna tanıklık ettik.

Şimdileri Ak Parti içerisinde Ahmet Zenbilci’nin ismi Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçmeye başladı. Zenbilci, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği yaptığı için kısacası belediyeciliği iyi bilen bir isim olarak karşımızda duruyor. Lakin Ak Parti içerisinde başkaca Büyükşehir Belediye Başkanlığı için isimleri geçen oldukça da etkili isimler de yok değil. Örneğin eski Çevre Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve halen il başkanı olan Fikret Yeni gibi.

Ak Parti içerisinde ‘Görev istenmez verilir’ ilkesi söz konusu olduğu için Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin de kime verileceği şimdilik belli değil. Hal böyle olunca da Ahmet Zenbilci’ye de bu görev verilir mi? Neden olmasın. Verilir ise de yapabilir mi? Elbette yapabilir.

Ahmet Zenbilci’nin Adana’daki ekibindeki isimler Zenbilci’nin MHP tabanı ile olan yakın ilişkilerini de bildiği için ve Zenbilci’nin Ramiz Ongun’un yeğeni olması nedeniyle tabanda daha fazla prim yapacağını söyleyenlerin de yüksek ses tonundan söylemlerini duyar gibiyiz. Yerel seçimlere elbette çok zaman var ama Adana’da Ahmet Zenbilci’nin adı belediye başkanlığı için konuşuluyor, konuşulmaya da devam edeceğe benziyor. Bakalım bu işin sonu nereye varacak? Hep birlikte oturup izleyelim diyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık