İyi Parti Sarıçam İlçe’de istifa depremi yaşadı.
İlçe Teşkilatı kurucularından ve eski ilçe başkanlarından Ahmet Köse, 7 yıldır kaydettiği üyelerle birlikte İYİ Parti’den istifa etti. Kurucu İlçe Başkanı Köse ile birlikte İlçe Başkanı Ömer Arıcı, başkan yardımcıları, asil ve yedek yöneticiler mevcut Belediye meclis üyeleri önderliğinde 1000 in üzerinde üye e-devlet üzerinden partiden istifasını verdi. İstifa edenlerin içerisinde genel merkeze yakınlığı ile bilinen ve kurucular arasında yer alan işadamı Ahmet Ünsal ve ekibinin de olması dikkatlerden kaçmadı.
GENEL MERKEZE HODRİ MEYDAN
İYİ Parti’den istifa edenler, ilçe başkanlığının anahtarı olduğunu iddia ettikleri anahtarı ortaya atarak, “Gelin Sarıçam’da seçimi alın” diyerek İYİ Parti Genel Merkezi’ne “hodri meydan” çektiler. Ahmet Köse, “Yolda bulduklarını yola çıktıklarına değişen vefayı İstanbul’da bir semt adı sanan Genel Merkeze ve soyadına güvenerek Adana’yı dizayn etmeye çalışan emeği yok sayanlara hatırlatmak isterim. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner” dedi.