Çok mu iddialı cümle kurdum? İYİ Parti Adana’da aday bulamıyor diyerek…
İddialı cümle kurmuş olabilirim. Bu cümleyi kurmamın sebeplerini de kendime göre yorumlamak isterim.
İYİ Parti Adana’da aday arıyor. Bu aday arayışı sırasında kendilerine getirilip pazarlanan adayları başlarının tacı yapmak gibi bir yanlışın içine düşünler var örgütlerde.
Aday olmayı düşünen ve partiye müracaat edenlerin geçmişini çok araştırmadan örgüt içindeki isimler siyaseten destek verme yarışına girmeye başladılar Adana’da…
Siyaseten tarih olmuş isimlerden medet ummanın yarışındalar.
Bu tür yanlışlık sadece örgütler bazında yapılmıyor. Milletvekillerinin tutum ve davranışlarında da bu tür yaklaşımın olduğunu görmeye, hissetmeye başladık.
Bu tür yaklaşımla ‘ölüden diri’ yapmaya çalışma gayreti ile parti bir kazanım sağlar mı?
Bence sağlamaz…
Aday bulmakta zorlanan İYİ Parti’nin Adana özelinde CHP ile ittifak yapmak arzusunun içerisine girmesini ‘muhtemel’ olarak görüyorum. Bu tür ittifak ile kazanımı ne olur? Diye sorsanız İYİ Parti adına, ‘olanla yetinmek’ diyerek yanıt veririm.
Aday arayışını sürdürdükleri ortamda ‘seçimi girseler asla kazanamayacak’ nitelikteki isimlerle yola çıkma gibi bir gayret içinde olmalarını da bir türlü anlamış değilim.
Bizlere bu elektriği geçiren örgüt yöneticilerinin aday belirleme noktasında daha hassas davranmalarının parti yararına olacağına işaret edelim ve yazımıza nokta koyalım.