Bugün Salı… Dananın kuyruğunun kopacağı gün ise yarın yani Çarşamba günü…
Yarın CHP’nin yetkili kurulları toplanarak ilçe belediye başkan adaylarının kim olduğuna karar verecek. Bunu da kamuoyu ile paylaşacaklar.
Türkiye genelinde ilçe belediye başkan adaylarını gecikmeli olarak açıklayan CHP’nin Seyhan ve diğer ilçelerdeki adaylarının kim olacağını doğrusu merak ediyorum.
Bu kadar beklemeye değen bir aday mı olacaklar diyerek!
Yarına kaç var çocuklar? Yarına 24 saat var…
Ve o yarın ‘göz açıp kapanana kadar’ gelip geçecek kadar kısa.
CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanabilmesi adına Seyhan adayının yüksek profilli bir isim olması gerekiyor. Bunu sürekli dile getirdik. Bizden başkaları da dile getirip bu noktaya dikkat çektiler.
Genel merkez ne kadar konuyla müşerref olup gereğini nasıl yaptı? Onu da izleyerek göreceğiz.
Cumhur İttifakı’nın karşısında tutunacak ismin de kim olduğu bizim kadar aday olan Zeydan Karalar tarafından da merak ediliyor diye düşünüyorum. Hoş, Zeydan Bey bu konuda mutlaka müdahil olup adayın kim olacağını az ya da çok belirledi. Veya belirlenmesinde etkili oldu…
Şimdi bu etkisinin dozunu ve neticesini, kamuoyundaki yansımasını hep birlikte izleyip göreceğiz.
Bugüne kadar ‘seçim toto’ oynamaktaydık. Bugün maç sonuçlarını görüp totomuzun yatıp yatmadığına bakacağız.
Çukurova, Sarıçam, Yüreğir ve Seyhan… Bu dört ilçe Büyükşehir Belediye Başkanını belirleyen ve oy açısından da ‘depo’ konumundaki ilçeler. Doğru adaylar ile yola çıkanlar ipi göğüslerler.
Cumhur İttifakı’nın ilçe belediye başkan adaylarının kim olacakları da önemli elbette…
Sanırım onlar da CHP’nin adayına karşı bir taktik geliştirdiler. Kozan ve Ceyhan ile biraz da İmamoğlu seçim sonuçlarına direk etkiyen oy potansiyeli yüksek ilçeler. Buralarda yanlış yapmamak gerekiyor.
Bizler hep şunu söyledik durduk. Seçim kazanmak istiyor iseniz partinizin tabanından gelen sese kulak verin.
Kulak vermez iseniz de çıkacak sonuca şimdiden razı olun…
Kulak mı vermişler, razı mı olmuşlar onu göreceğiz. Benim kişisel kanaatim CHP doğru adrese gidip doğru aday ile yola devam etmiştir. En azından böyle olmasını isteyenlerdenim.
Başarabildiler mi?
Bence başardılar…