Akşam yatıyorlar, sabah kalkıyorlar ve birileri karar verip yanlışlığa imza atıyorlar. Sonrasında da bu yanlışlık yüzünden elimizdekinden avcumuzdakinden oluyoruz!
Yani faturayı halk, yurttaş çekiyor.
Türkiye’de köyler 2012 yılında çıkarılan Bütünşehir Yasası ile mahallelere dönüştü. Kimdi bu fikrin babası!
16 bin 220 köy bir gecede mahalle oldu. Köye ait taşınmazlar satıldı. Meralar belediyelerin oldu. Belediyeler bu arazileri imara açtı. Köylüye vergi yükü bindi. Köyler boşaldı. Kente doğru akın başladı.
Gıda başta olmak üzere tüm girdilerde fiyat artışı oldu. Üretim azaldı, çünkü köylü köyünü terk eti.
Dedik ya, yanlışlıkların fatura diye…
Bu faturayı bize keserek önümüze koyanlar ise bugün göbeklerini kaşıyarak kenara çekilmiş bir vaziyette işlerine güçlerine bakıyorlar.
Çık çıkabilirsen işin içinden misali oldu köyün ve köylünün sorunu…
Fazla değil yakın tarihimizdeki son 20 yıla bakalım. Bugünün iktidarı olan AK Parti’nin kudretli milletvekili olarak mecliste görev yapan, bu Bütünşehir Yasası’na el kaldırıp EVET oyu veren milletvekilleri nerede? Sahi, onları hiç görebiliyor musunuz?
Abdullah Çalışkan, Zeynep Tekin Börü, Ali Küçükaydın, Abdullah Torun, Vahit Kirişçi, Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar, Necati Çetinkaya, Talip Küçükcan…
Bu isimler neredeler?
Görürsek söyleriz sizlere nerede olduklarını…
Milletin vekili olan halen mecliste görev yapan Adana’nın iktidar partisi milletvekillerine ve yukarıda isimlerini yazdığım bugün ortalıkta gözükmeyen milletvekillerine sormak istiyorum. Vekâletini alıp mecliste koltuk sahibi olduğunuz bu halkın halinden haberiniz var mı?
Tebdili kıyafet halkın arasına çıkmak diye bir moda geliştirmiş AK Parti…
Allah aşkına, halkından o kadar uzak mısın ki gizli saklı halkın arasına gireceksin!
Halk sizi tanıyınca içlerine girememe korkusu mu yaşıyorsunuz? Halkının yüzüne kendi yüzünüzle bakacak durumunuz mu kalmadı? Da böyle bir yol seçiyorsunuz.
Birisi bu açıklamayı yapan siyasetçiye bizim sorduğumuz soruyu sormaz mı?
Diyelim ki tebdili kıyafet halkın arasına girip dolaşacaksınız. Onu da anladık. Sahi, halk size ne söylüyor. “Durumumuz çok iyi, Allah razı olsun” mu diyor sizlere…
Yek ekmeğe muhtaç insan sayısı her geçen gün artamaya başladı. Ben halkın arasına girip çarşı Pazar dolaşarak halkın derdini dinleyen iktidar vekili görmedim. Eğer varız diyen vekil var ise Cumartesi günü Denizli-Mithatpaşa Mahallesi semt pazarı kuruluyor. Kendilerini yanıma alarak pazarı bir dolaşmak isterim. Pazar yerinde halk bakalım ne diyor?
Hükümetin ekonomik yönetiminden memnun mu? Sıkıntısı yok mu?
Tebdili kıyafete gerek yok Sayın Vekillerim. Biz halkız, vekâletimizi verdiğimiz insanları yemeyiz!