Konya Ereğli, 140 binin üzerindeki nüfusuyla Türkiye'nin büyük ilçelerinden birisi.. Arada yargıda hesap verenlere denk gelinse de, Ali Talip Özdemir gibi Türkiye çapında başarılı olmuş belediye başkaları ve siyasetçileri çıkaran bir ilçemiz…
Belediyeyi MHP'nin elinden alan AK Partili Özkan Özgüven de Ereğli'nin başarılı siyasetçilerinden sonuncusu... MHP'nin elinden seçimi alması zaten başarılı siyasetçi olduğunun bir kanıtıydı.. Ancak, belediye başkanlığında yaptığı hizmetlerle farkını daha bir ortaya koydu…
Daha önce kentin tanık olmadığı hizmetleri Ereğli'ye getirmeye başladı..
Ereğli, Özgüven ile gittikçe güzelleşmeye başladı.. Osman Özgüven başkan, son günlerde büyük ve güzel bir hizmete daha imza attı..
Hemşehrileri için hobi bahçeleri oluşturdu…
Ereğlili yurttaşlarımızı, Özkan Özgüven Başkan'ın oluşturduğu hobi bahçelerinde doğayla başbaşa olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşayacaklar.. Üstelik, hobi bahçelerinden yararlanma koşulları da öyle insanları almaktan vazgeçirtecek koşullar da değil.. 30 yaşın üzerinde olmak..
Ereğli'de ikamet ediyor olmak.. Bütün koşullar sadece bunlar.. Doğayla başbaşa olmanın fiyatı da öyle cep yakan cinsten değil.. Yıllık kira bedeli sadece 600 TL…
Ereğli halkı, bu güzel hobi bahçelerinde doğayla içiçe zaman geçirme fırsatı yakalamak için 2-16 Haziran tarihleri arasında Ereğli Belediyesi'ne başvuracaklar.. Kazananları ise, başkana, bürokrata yakınlık değil, Noter'in çekeceği kura belirleyecek..
Adana'da, Ereğlili bürokratlarımız da mevcut.. Ereğlili ya da yolu sık sık Ereğli'ye düşen bürokratlarımız bu güzel hizmeti görünce acaba hiç kıskançlık duymuyorlar mı? Ben şahsen, Ereğli'de hobi bahçelerini gezince bir Adanalı olarak çok kıskandım..
Benim kentimde neden yok, başkanlarımız ve bürokratarımız böyle güzel bir şeyi neden düşünüp hayata geçirmezler diye çok hayıflandım..
Keşke, o güzelim hobi bahçelerini gezip, Adana'da benzer hobi bahçelerinin kurulması, tıpkı Ereğli'de olduğu gibi torpilsiz, eş dost yakını olmaksızın adil bir kura ile Adanalıların yararlanmalarını sağlamak için başkanlarına öneri getirseler.. Koltuklarının altına Ereğli'deki hobi bahçelerinin görüntülerini, maliyetini, başvuru ve dağıtım şeklini içeren bilgilerle dolu dosyalarla başkanlarını ikna etmeyi deneseler..
**
TOKİ Aksantaş'ta sivrisinek sıkıntısı
Geçtiğimiz günlerde, Toki Aksantaş Konutlarında oturan bir dostumu ziyarete gittim.. Ama sivrisinekten oturmak ve sohbet etmek ne mümkün.. Herhalde iftar vakitlerinde falan daha da kötüdür durum.. Adeta bir sinek istilası durumu var..
Sinekler bu kadar ürediğine göre, birileri demek ki, görevini iyi yapmamış.. Sinekle mücadele görevi ihmal edilmiş..
Sayın Sözlü, sinekle mücadele ile görevli Çevre Daire başkanlığına bir uyarsa sanırım iyi olacak.. Sözlü'nün talimatıyla, Toki Aksantaş konutları sakinlerinin çektiği sivrisinek sıkıntısı anında son erecektir.. Sayın Sözlü, Çevre Daire Başkanlığına vereceği talimatla, Toki Aksantaş Konutları sakinlerinden Ramazan ayının en hayırlı dualarını alacaktır…